DołączDoStada K.I.D.S. i razem z Fundacją wspieraj lekarzy
#DołączDoStada K.I.D.S. - daj lekarzom siłę i narzędzia
K.I.D.S. chce wesprzeć pracowników Ochrony Zdrowia, z jednej strony dostarczając im innowacyjne narzędzia, z drugiej - dając siłę do walki. Właśnie dlatego ruszyła akcja #DołączDoStada. W serwisie PolakPotrafi.pl uruchomiono zbiórkę, której celem jest finansowanie Systemu Zdalnej Opieki dla Centrum Zdrowia Dziecka - rozwiązanie, dające poczucie bezpieczeństwa zarówno pacjentom, jak i pracownikom medycznym.
Telemedycyna to metaforyczna “maska”, która chroni szpital przed koronawirusem. Dlatego każdy, kto wesprze cel K.I.D.S., “dołącza do stada”. Klub innowatorów Dziecięcych Szpitali, chcąc podziękować wszystkim za pomoc i zachęcić jeszcze szersze grono ludzi do przyłączenia się do akcji zaprojektowało własne maski, które dla Fundacji uszyła firma MADSIS (@Mad_Sis). Pierwsze z nich trafiły do lekarzy Centrum Zdrowia Dziecka. Każdy może także zamówić maskę dla siebie w sklepie online MadMask.pl. Dochód z ich sprzedaży zasili zbiórkę na telemedycynę - aż 40 zł z każdej maski.K.I.D.S. przygotowało także cyfrową wersję, której “założenie” to znak solidarności z lekarzami. Wirtualne maski K.I.D.S. dostępne są w filtrach najpopularniejszych mediów społecznościowych tj. Instagram i Facebook. Można wyszukać je w galeriach filtrów po takich tagach jak: wilk, maska, kids, wolf, mask, fundacja.
Do akcji już przyłączyło się wiele polskich gwiazd, w tym Agata Młynarska, Magdalena Różczka, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Joanna Przetakiewicz, Magdalena Boczarska, Anna Czartoryska-Niemczycka, Joanna Moro, Michał Koterski i Grzegorz Wilk oraz internetowych Influencerów z Adrianną Krysian, Edytą LItwiniuk i Maksymem Ziółkowskim na czele.
System Zdalnej Opieki - maska dla pacjentów, dla lekarzy, dla szpitala
W momencie podejrzenia infekcji wirusem w trakcie wizyty w szpitalu, istnieje możliwość zamknięcia całego obiektu, co spowoduje jeszcze większe ograniczenia w dostępie do i tak już przeciążonego zespołu medycznego. Co więcej, podopieczni Centrum Zdrowia Dziecka, z powodu chorób towarzyszących, znajdują się w podwyższonej grupie ryzyka zakażenia COVID-19, co nie zmienia faktu, że muszą pozostać pod stałą kontrolą lekarzy.
W związku z epidemią COVID-19 prace nad wdrożeniem rozwiązań telemedycznych nabrały rozpędu. Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczęli testowanie platformy do komunikacji z pacjentami. Fundacja K.I.D.S. już zaopatrzyła Centrum Zdrowia Dziecka w dodatkowe laptopy z bezpiecznym, szyfrowanym połączeniem do szpitalnego systemu informatycznego HIS (ang. Hospital Information System), co dodatkowo usprawnia pracę lekarzy, dając im łatwy podgląd historii choroby.„Telemedycyna jest bardzo istotnym elementem w walce z koronawirusem. To rozwiązanie, które z jednej strony minimalizuje ryzyko zakażenia pacjenta i lekarza, a z drugiej pozwala kontynuować leczenie, pomimo ograniczonego dostępu do szpitali. Dzięki K.I.D.S. jesteśmy w stanie objąć taką opieką nawet 200 dzieci. To niezwykle ważny projekt. Dzięki niemu będziemy mogli dalej walczyć o zdrowie naszych pacjentów” - mówi dr Marek Migdał, dyrektor Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.
To dopiero początek innowacji, jakie planuje wdrożyć K.I.D.S.. W kolejnym etapie projektu specjaliści Fundacji planują wdrażanie rozwiązań telemedycznych do monitorowania stanu zdrowia dzieci w domach.
Zebranie większej kwoty pozwoli na objęcie zdalną opieką pacjentów wielu specjalizacji oraz włączenie do programu kolejnych szpitali.